porady- jak zrobic stól z drewna

Czyli jak coś zrobić/wykonać?
bartek887

porady- jak zrobic stól z drewna

Postautor: bartek887 01 kwie 2013, 18:40

jw. jakie macie koncepcje na taki zwykły, prosty stół z desek??
Awatar użytkownika
kozjola

Re: porady- jak zrobic stól z drewna

Postautor: kozjola 02 kwie 2013, 9:03

Ja latem robiłam do naszego letniego domku :) Potrzebujesz kilka desek, nogi do stołu, kątowniki (mocne), bejca, lakier, farba, szczotka mosiężna, jakieś wkręty, wałek, pędzel i ścierniwo. Najpierw zmierzyłam wszystko dokładnie, potem na podłodze ułożyłam deski obok siebie, jak najbliżej i zbiłam całość listwami i przykręciłam wkręty. Nogi zamocowałam o 2,5 cm dalej od krawędzi stołu. Potem przykręciłam listwy boczne na duże kątowniki, by się nie bujały. Jak mocowałam nogi, to najpierw zrobiłam to klejem, a potem użyłam złączy meblarskich, żeby ją usztywnić. Dla pewności dodałam listwy pod kątem z długim wkrętem. Na końcu bejca i lakier. :) Myślę, znany sposób dla wszystkich i bardzo prosty ;)
Awatar użytkownika
Stanislaw

Postautor: Stanislaw 04 kwie 2013, 6:18

Witam. Radziłbym jeszcze zaokrąglić krawędzie stołu, co by przede wszystkim żadnemu dziecku się nie stało :)
kurczak23

Postautor: kurczak23 06 lis 2017, 14:14

Jak zrobić solidny stół, żeby się nie kołysał? Jak go zabezpieczyć? Nigdy nie skręcałem stołu i nie wiem jak się do tego zabrać.

Wróć do „Porady, pytania”