czołówka dystrybutorów mebli w Polsce

Panuje tutaj dowolność w myślach
lelon123

czołówka dystrybutorów mebli w Polsce

Postautor: lelon123 01 lut 2014, 12:44

Mam dla Was kilka ciekawych i myślę cennych informacji. Trafiłem na artykuł z listą największych dystrybutorów mebli w Polsce. Może nawet nie podejrzewaliście, że ranking tak wypadnie? Ciekawe... ;) Przeczytajcie i skomentujcie :)

10 największych dystrybutorów mebli w Polsce:

1. Ikea Retail Sp. z. o. o.- wszystkim znana sieć sklepów Ikea należąca do potężnego szwedzkiego koncernu. Ikea oferuje wszystko, co w ogóle jest związane z wyposażeniem domu. Ikea oferuje również niskie ceny szerokiego asortymentu produktów, po to aby zrzeszyć jak największą liczbę klientów. Nie tylko sprzedają, ale komponują pokoje, łazienki, kuchnie, dostarczają klientom pomysłów na piękne i funkcjonalne mieszkanie. Ich wizją jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. W 2011 roku Ikea sprzedała artykuły na 1 miliard 710 milionów złotych.

2. Jysk Sp. z. o. o.- to międzynarodowa sieć handlowa, której założycielem jest Lars Larsen. Sklep ten jako producent materacy cieszy się najlepszą opinią eksperta w kulturze spania. W 34 krajach jest ok. 2000 sklepów. Oferują dosłownie wszystko, od ręczników, szlafroków, mebli biurowych czy ogrodowych lub jadalni, po zasłony, rolety i artykuły dekoracyjne. W 2011 zarobiła 1 miliard 39 milionów złotych, a jej zysk netto był największy- 26 milionów złotych.

3. KPM Agata S.A.- to polska firma z Katowic z 55- letnią historią. W 2011 roku zarobiła 456 milionów złotych. KPM Agata ma 13 salonów w całej Polsce, a zajmują się oni importem mebli i dodatków wyposażenia wnętrz z całego świata.

4. Black Red White sp. z. o. o.- Przychody w 2011 roku tej firmy wynosiły 411 milionów złotych, niestety mają oni największy wskaźnik zadłużenia z wymienionych firm- 92%. BRW mają największą sieć salonów meblowych w Polsce- aż 985 punktów sprzedaży i także firma posiada sieć punktów sprzedaży w ponad 40 innych krajach. Sprzedają oni, jak wiadomo, meble mieszkaniowe, artykuły wyposażenia wnętrz i materace marki Hilding i wyroby firm Atlas Meble Kuchenne i Mazur Comfort International. Do tego można kupić różne dodatki, dekoracje, tekstylia i oświetlenie.

5. Abra S.A.- przychody w 2011 roku wyniosły 234 milionów złotych. W 2013 roku w marcu powstał w Bielanach Wrocławskich pierwszy wielkopowierzchniowy sklep- Mega Abra Wszystko dla Domu. Mają oni 84 salony meblowe w całej Polsce.

6. Panda Sp. z. o. o.- Panda jest producentem mebli fryzjerskich, kosmetycznych, wellness & spa. Na rynku są od 1989 roku. Ich celem jest pokazanie i udowodnienie, że urządzenia salonu kosmetycznego i fryzjerskiego mają naprawdę znaczenie. Doradzają jak najlepiej swoim klientom jak urządzić salon, a ich eksperci doradzą jak przyciągnąć klientów przemyślaną aranżacją wnętrz. W 2011 roku zarobili 113 milionów złotych netto.

7. Emka Meble- Siedziba firmy znajduje się w Rawie Mazowieckiej. W swojej ofercie mają meble gotowe i na zamówienie. Sprzedają meble do salonu, do kuchni a także szafy. W Polsce mamy 22 salony meblowe. W 2011 zarobili ok 90,5 milionów złotych.

8. Martela Sp. z. o. o. Warszawa- to dystrybutor mebli biurowych z Finlandii. Projektują i dostarczają kompleksowe rozwiązania dla wnętrz, kształtując środowisko pracy i przestrzenie publiczne. Charakteryzują się innowacyjnością i ergonomią. Firma ta posiada certyfikat ISO 14001 i certyfikat „W trosce o naturę” przyznany przez Polski System Recyclingu Organizacji Odzysku S.A. W swojej ofercie Martela daje możliwość wypożyczenia swoich rozwiązań dla sprawdzenia i są to głównie fotele obrotowe, a także dopasowuje wyposażenia meblowe do poziomu wyposażenia firmy. W 2011 roku zarobili 54 milionów złotych.

9. Halmar Sp. z. o. o. Stalowa Wola- firma ta specjalizuje się w eksporcie mebli polskiej produkcji na Czechy, Węgry, Bułgarię i Serbię. Halmar ma dwa salony meblowe w Stalowej Woli, ale jest też dostępna oferta przez sieć współpracujących salonów w Polsce. W 2011 roku zarobili ok. 50 milionów złotych.

10. DEK P.H.U.P. Spółko Z. o. o. Kielce- firma mieszcząca się w województwie świętokrzyskim. Dysponują oni 19 salonami meblowymi. W Kielcach stworzyli oni „miasteczko meblowe” o powierzchni około 20 tys. mkw. W ofercie mają meble do pokoi dziennych, jadalni, sypialni, przedpokoi, wnętrz dla dzieci, młodzieży i kuchni, a także do biur, pomieszczeń socjalnych i hotelowych. Mają zaaranżowane ekspozycje w formie kompletnych wnętrz mieszkalnych z obrazami, oświetleniem, galanterią stołową, tkaninami, zasłonami, ceramiką i szkłem ozdobnym. W 2011 roku zarobili ok. 44 milionów złotych.
Awatar użytkownika
kozjola

Re: czołówka dystrybutorów mebli w Polsce

Postautor: kozjola 01 lut 2014, 20:07

Cześć! Ikea to chyba wiadomka... ;) ale jestem zaskoczona tym rankingiem. Ciekawe naprawdę. Fajnie, że coś takiego napisałeś. A skąd takie informacje? Są one pewne?
lelon123

Postautor: lelon123 04 lut 2014, 20:49

kozjola pisze:Ciekawe naprawdę. Fajnie, że coś takiego napisałeś. A skąd takie informacje? Są one pewne?

Miło mi.
A informacje z internetu i z kurieradrzewnego. Nie wiem czy się zaopatrujesz w to czasopismo?
ludwiczek

Postautor: ludwiczek 06 lut 2014, 12:12

Ta druga piątka od tyłu dla mnie trochę mniej znana, ale fajny wątek. Super!
Kowalski

Postautor: Kowalski 06 lut 2014, 16:33

Brawo! + !
gabriELLO

Postautor: gabriELLO 10 lut 2014, 10:16

Prawda prawda! Kiedyś zdarzyło się tak, że przez krótki czas pracowałem w Ikei i tam mają niezły przemiał ludzi, towaru i wszystkiego. Oj kupę kasy zarabiają... Jeszcze więcej ludzi przychodzi tam kupować, rodziny na wycieczki i młodzi często tam przychodzą się inspirować. Pozdrawiam! ;)
Awatar użytkownika
stolarzartur

Postautor: stolarzartur 11 lut 2014, 10:37

Ciekawy post! Brawo za pomysł!
DLis

Postautor: DLis 06 mar 2018, 13:54

Jednak najciekawsze i najtrwalsze meble ma Vox i Szynaka.
annakowalska55555

Postautor: annakowalska55555 19 mar 2018, 12:46

Cześć tu Ania zobaczcie jaki fajny sklep internetowy znalazłam, mają tam wszystko

www. sklep.grupacarmax.pl

Wróć do „HydePark”