Jakie deski tarasowe?

Czyli jak coś zrobić/wykonać?
luki
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:55

Re: Jakie deski tarasowe?

Postautor: luki 07 lis 2013, 22:41

Cześć. Myślę, że to dobry wybór :)

To ja coś więcej o konserwacji tarasów :)

Musisz pamietać, żeby konserwację tarasu zrobić raz w roku i to minimum, najlepiej dwa razy w roku: jesienią, żeby zabezpieczyć się przed zimą oraz wiosną, żeby przygotować taras do intensywnego użytku :) Trzeba pamiętać o tym, że najlepszy wybrany materiał na taras i regularna impregnacja zapewnią piękny i trwały taras na długi czas. :) :)

Jesienią należy przeprowadzić konserwację tarasu w najlepiej bezdeszczowy dzień, kiedy powietrze nie jest tak wilgotne i jest powyżej 10 st. C. Przed nałożeniem preparatów na taras, należy dokładnie oczyścić i osuszyć taras, żeby odbyła się poprawna i dobrze zrobiona impregnacja. Najczęściej używa się oleje i lakiery. Oleje sprawiają, że drewno nabiera głęboki i nasycony odcień i wydłuża żywotność surowca. Gdy wybieramy olej na taras, to należy pamiętać, żeby olejować go zaraz po montażu i następnie raz lub dwa razy w roku.

Obecnie jest bardzo dużo możliwości kupna już zaimpregnowanych desek, jak np. deski Buk thermo. Warstwa oleju zabezpiecza powierzchnię przed czynnikami zewnętrznymi i sprawia, że drewno nie łuszczy się i nie pęka i deski nie blakną. Oczywiście preparat nakłada się wzdłuż słojów za pomocą szerokiego pędzla i jeszcze raz wykonuje się to samo po 6-ciu godzinach.

Inną opcją zabezpieczenia tarasu jest użycie lakieru, który sprawi, że kolor stanie się bardziej intensywny i zabezpieczy taras przed wilgocią i zmiennymi temperaturami, tworząc powłokę ochronną. Przed użyciem lakieru należy pokryć powierzchnię preparatem drewnochronnym, a przed pierwszym razem nałożenia lakieru należy deski zagruntować. Lakier również nakłada się dwa razy, a odstęp między czynnościami ma wynieść dobę.

Na koniec taka ciekawostka, że popularnością wśród materiałów na taras cieszy się drewno termowane, czyli poddane specjalnej obróbce, która polega na modyfikacji materiału przy pomocy pary wodnej i wysokiej temperatury w 170 – 230 st. C. Dzięki temu drewno jest twardsze, stabilniejsze wymiarowo i mniej higroskopijne. W tym procesie usuwa się w dużej ilości hemicelulozy, a ta jest pożywką dla bakterii i grzybów. Przykładowo tarasy Buk thermo mają super właściwości i ryflowaną strukturę, która jest antypoślizgowa i pełni funkcję dekoracyjną.

Już znasz kilka sposobów impregnacji i masz z czego wybierać :)
Pozdrawiam ciepło i życzę pogody na wykonanie konserwacji! :)
irenkak
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:12

Re: Jakie deski tarasowe?

Postautor: irenkak 08 lis 2013, 22:01

dziękuje bardzo bardzo ! :) :)

Wróć do „Porady, pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości