pilarka stołowa Makita

Piły formatowe, Piły taśmowe, Piły ukośnice, Tarczówki stolarskie, ....
lindaaa

pilarka stołowa Makita

Postautor: lindaaa 15 sie 2013, 11:00

Mialam okazję kupić pilarkę stołową Makita MLT 100. Używam jej hobbystycznie. Stół jest wykonany z aluminium, jest słaby, płaski, zbyt cienki, jak na stół i ma wybrzuszenia i dołki. Nic dobrego z tego nie wychodzi. Jeśli chodzi o cięcie jakiegoś grubszego drewna, to w tym ta maszyna nie jest za dobra- tu możesz przejść test cierpliwości… Nie mogę powiedzieć złego słowa na tarczę 260 mm, która jest bardzo dobrej jakości. Nie bylo potrzeby wymiany. Mimo wszystko całość maszyny wygląda tak, jakby wykonana była z dobrego tworzywa, mi jeszcze nic się nie działo ;) Przykładnica do cięć wzdłużnych niestety również wykonana jest z aluminium… Zamocowana jest d uchwytu szybkozaciskowego mocowanego w rowku stołu. Niestety profil jest za krótki i ciężko prowadzi się materiał… Obok rowka przykładnicy znajduje się skala co 1 mm i lepiej nie wierzyć jej w 100% i wykonać cięcie próbne. Przykładnicy kątowej nie polecam, bo niedokładnie prowadzi się ją w rowkach stołu. Ogólnie rzecz biorąc tragedii nie ma. Nie ma co wymagać, jeśli ktoś ma budżet 2000 zł. Może dla hobbysty, amatora poleciłabym ją. Uczy cierpliwości dodatkowo, a to jest bezcenne :D
:)
lindaaa

Re: pilarka stołowa Makita

Postautor: lindaaa 15 sie 2013, 11:14

Jak są jeszcze jakieś pytania, to służę :)
maku40

Postautor: maku40 15 sie 2013, 23:05

Witam :) fajna recenzja;) na pewno się komuś przyda ;)
mikus

Postautor: mikus 16 sie 2013, 12:27

Fajnie, że miałaś czas cosik nam napisać ;) chyba jednak jest lepiej dozbierać tą kasę i kupić żeliwną starą używaną pilarkę niż super nowości z aluminium…
bartek887

Postautor: bartek887 16 sie 2013, 20:11

no tak, ale gdy ma się miejsce to można pozwolić sobie na starą żeliwną pilarke. Gdybym miał duuużo miejsca, to dawno stałaby u mnie jakaś żeliwna Rema… Niestety miejsce w warsztacie to jedne z najważniejszych kryteriów.
czesio1976

Postautor: czesio1976 18 sie 2013, 6:35

Przydatny wątek! + Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mockrystiana

Postautor: mockrystiana 18 sie 2013, 12:42

bartek887 pisze:no tak, ale gdy ma się miejsce to można pozwolić sobie na starą żeliwną pilarke. Gdybym miał duuużo miejsca, to dawno stałaby u mnie jakaś żeliwna Rema… Niestety miejsce w warsztacie to jedne z najważniejszych kryteriów.

... może być też miejsce, ale brak funduszy :D
ludwiczek

Postautor: ludwiczek 19 sie 2013, 19:20

Makite MLT oceniam słabo z powodu luzowania się śrub dociskowych, problemu z wysuwaniem rozszerzeń, bo się okropnie blokowały. Wszystko po kolei się psuło i szło do śmietnika i na wymianę. Średnio… Nadaje sie cale na smiernik :!:
boskioski

Postautor: boskioski 19 sie 2013, 21:08

ja juz we wczesniejszym poscie pisalem o Boschu PTS 10 ale napisze raz jeszcze. Jak kots ma więcej doswiadczenia to da rade ogarnonc te wady albo bedzie ja wyklinac. Niestety do zrobienia są luzy w prowadnicy wozka bocznego, nieprecyzyjna przykladnica boczna, ma plastikowa wkładke kolo tarczy. Ten plastik wymienilem osttnio na dopasowaną wkladke z drewna dembowego. Zawsze jak sie chce i jest mozliwosc to mozna cos poprawic. jak sie chcialo taka maszyne to tak jest. I jak wczesniej pisalem nierowny i cienki stolik itd itd.
greg

Postautor: greg 20 sie 2013, 9:31

Ale nie ma też co wymagać od maszyny zrobionej z niczego. Z niczego nie zrobimy czegoś. Choć tyle, ze zawsze jakakolwiek praca jest.

Wróć do „Do cięcia”